Aktualności

* Startujemy na Virtual Stable Association, Liliowej Zatoce & Hipodromie Dynasty
* Przyjechała do nas klacz hanowerska - Petit Coeur, która po aklimatyzacji zasili nasze szeregi w skokach przez przeszkody.
* Zaktualizowaliśmy nasz katalog ofert. Zachęcamy do składania zamówień! Pojawił się również kalendarz, gdzie możecie sprawdzić planowane w Summer Berry wydarzenia i zawody.
* New! Bugatti zdobył swoją pierwszą *!

piątek, 17 października 2014

kl. Hellfire |hann|

http://i.imgur.com/vuDgmP1.jpg 

INFORMACJE PODSTAWOWE:
Imię: ********[8]Hellfire
Płeć: Klacz
Data ur.: 22.06.2002r
Rasa: Hanower
Matka: Hysteria
Ojciec: Sorrow
Maść: Kasztanowata
Waga: 550kg
Wysokość w kłębie: 169cm
 
CHARAKTER I ZACHOWANIE:
  • Historia: Hellfire urodziła się w Starling Meadows, gdzie spędziła pierwsze lata swojego życia. Gdy skończyła trzy lata, została zajeżdzona i rozpoczeła trening crossowy. Odrazu było widać że klacz ma predyspozycje i kocha ten sport. Intuicyjnie wiedziała jak pokonywać dany typ przeszkody. W ośrodku szkoleniowym spędziła kolejne kilka lat gdzie startowała pod różnymi jeźdzcami, jednakże jej właścicielką cały czas była Esmeralda. Gdy miała 7 lat została odsprzedana do Anarki, bo taka była zawarta umowa zawarta jeszcze przed jej urodzeniem. Przez następne 3 lata mieszkała w owej stajni gdzie startowała pod właścicielką i rozwijała swoją karierę. Jak wypowiedziała się Esmeralda ,, Była pierwszym poważnym sportowcem w mojej karierze,,. W wieku 10 lat została z nieznanego nam powodu wystawiona na sprzedaż. Nie zagościła jednak długo w ogłoszeniach, gdyż szybko zainteresowała się nią Boksi która odkupiła ją do Silvany. Kariera Hellfire nabierała tempa. Tkwił w niej wielki potencjał który umiała wykorzystywać na swoją korzyść. Wraz z Boksi i kilkoma innymi koniami przeprowadziła się do Summer-Berry. 
  •  Eksterier: Klacz jest wysoka, umięśniona i dobrze zbudowana. Ma długie i mocne nogi, które pozwalają jej na wysokie skoki, mocne odbicia i szybki galop. Jej kopyta są zdrowe i mocne przez co może galopować po kamieniach i nierównym terenie. Klatka piersiowa jest szeroka i pojemna przez co klacz ma na prawdę dobrą kondycję i wolno się męczy. Odpowiedniej długości grzbiet sprawia, że klacz może się rozciągnąć nad przeszkodą oraz mieścić się w ciasnych zakrętach. Umięśniony zad pozwala na szybki galop i mocne odbicia. Długa i dość chuda szyja osadzona w odpowiedni sposób pomaga klaczy utrzymać równowagę w skoku i trudnych momentach crossu. Wszystkie te cechy odziedziczyła po swoich świetnych rodzicach. W jej rodowodzie znajdują się takie sławy jak Hysteria czy Sorrow. 
  •  Genetyka: Hellfire odziedziczyła po swoich przodkach świetne geny. Ma jak najbardziej poprawną postawę i wygląda na świadomą swej ,,świetności,, i ,,świeżości,,. Ze względu na te cechy okazyjnie startuje w wystawach. Po swoich rodzicach, jak i zarówno dziadkach zyskała sprawność fizyczną. Wszyscy mają wielką nadzieję że będzie ona mogła rozmnażać się, w efekcie dając świetne źrebaki. Nie ma wad i nie jest koniem chorowitym. W porównaniu do niektórych okazów z naszej stajni bardzo mało miała kontuzji, a większość z nich powstała podczas bójek. W jej karcie zdrowia zanotowana jest również kolka którą odbyła podczas pobytu u Esmeraldy. Nie była jednak poważna i trwała krótko.
  •  Geneza imienia : Genezy imienia nikt nie określi lepiej niż ta osoba która nadała owe imię. Dlatego zamieszczam wypowiedź Esmeraldy która ujęła to tak : ,,tak naprawdę klacz została nazwana ‚Hellfire’ [ang. 'Piekielny Ogień'] z takiego powodu, że jedna z piosenek w bajce ‚The Hunchback of Notre Dame’ tak właśnie się nazywa [a właściwie są to dwie piosenki, jedna nazywa się 'Heaven's Light' czyli 'Niebiański Blask', a druga 'Hellfire' czyli 'Piekielny Ogień']. A ponieważ fascynuje mnie wszystko co związane z jakąkolwiek wersją powieści Victor’a Hugo [czy to bajka, musical, filmy czy książka], a ta piosenka jest na prawdę udana jak na muzykę z bajki dla dzieci [o Piekle, Szatanie, pożądaniu, ogniu, szaleństwie... polecam!], to widząc że Portugalka ma w swojej stajni klacz z imieniem na ‚H’ radośnie zamówiłam wyźrebienie właśnie od niej. Jednak już za pierwszym razem kiedy miałam do czynienia z tą klaczą [a więc zaledwie kilka dni po urodzeniu!] już było wiadomo, że na pewno nie będzie to miła, spokojna i uległa klacz. Ma ognisty temperament. I okazało się, że imię jednak do niej pasuje,,
  •  Zachowanie: Hellfire to klacz dość przyjazna, ale do pewnego czasu. Nie lubi gdy ktoś jest nachalny i głaszcze ją wtedy kiedy ona tego nie chce. A już szczególnie nie lubi kiedy ktoś jej przeszkadza podczas jedzenia. Może wtedy porządnie ugryźć, więc po prostu lepiej się do niej nie zbliżać. Bardzo nie lubi też być czyszczona, a już szczególnie przeszkadza jej kiedy ktoś dotyka ją w okolice brzucha. Jak wiadomo akurat na brzuchu zapina się popręg, więc jest to jedno z tych miejsc które muszą być czyste. Ale klaczy nic nie przekonuje. Nie lubi i koniec. Przeszkadza jej też zapinanie popręgu. Odwraca się do człowieka, straszy zębami, próbuje kopać w to co akurat znajduje się blisko jej kopyt. Na szczęście nikogo jeszcze nie kopnęła. Natomiast bardzo podoba jej się kiedy ktoś oblewa ją wodą. Klacz w ogóle uwielbia wodę, co jest na prawdę przydatne na zawodach i treningach crossowych. A poza tym nie ma problemu kiedy trzeba ją umyć. Na pastwisku czasem są kłopoty ze złapaniem jej, ale kiedy ma się coś do jedzenia przestaje to być problem. W drodze na pastwisko trochę się szarpie, ale da się nad nią zapanować. Z powrotem nie ma problemu – idzie grzecznie i spokojnie obok człowieka.Jest to klacz dość dominująca, więc już od kilka godzin po pierwszym puszczeniu razem z resztą stada podporządkowała sobie wszystkie konie.W stajni zazwyczaj zachowuje się spokojnie, ale każdy najcichszy odgłos sprawia że rży, kopie w drzwi i chce wyjść. Interesuje ją też absolutnie wszystko, co znajduje się w stajni. Kasztanka nienawidzi się nudzić. Z kolei kiedy nie ma nic do roboty i po prostu stoi w boksie głaskanie jak najbardziej jej pasuje. Szczególnie lubi być drapana za uszami. Nie podoba jej się też kiedy ktoś chce ją wyczyścić w boksie, więc zawsze trzeba ją zaprowadzić na dwór albo do wejściowej części stajni. Tam nie ma już takiego problemu
  •  Podczas treningu: Kasztanka jest typem bardziej terenowym, co nie zmienia faktu że na ujeżdżalni też trzeba czasem popracować. W rekreacji nie chodzi z tego powodu że od początku miała być koniem sportowym i postanowiłam się tego trzymać. Ale nawet jeśli nie chodzi w rekreacji, to ruch na ujeżdżalni jest konieczny między innymi wtedy kiedy trzeba popracować trochę bardziej ujeżdżeniowo. Niestety to typ konia który bardzo nie lubi kiedy ktoś próbuje nim rządzić. Każda próba zwolnienia czy nakłonienia jej do zrobienia czegoś czego nie chce kończy się brykaniem, machaniem łbem na wszystkie strony i robieniem czegoś kompletnie inaczej niż chciał jeździec. Jednak kiedy w tym jej szaleństwie odnajdzie się metodę można z nią współpracować. Trzeba po prostu iść na tysiące ustępstw, żeby się z nią dogadać. Hellfire ma bardzo ładne chody kiedy nie gna na oślep. Co prawda ma ‚małe’ problemy z opuszczaniem łba, przez co często w galopie wyrywa wodze i zadziera głowę, ale pracujemy nad tym.
  •  Podczas terenu: Hellfire często zbytnio się nakręca, co nie zmienia faktu że pracuje się z nią bardzo przyjemnie. Czasami trzeba jej tylko udowodnić że jak zwolni galop to świat się nie skończy a łatwiej jej będzie pokonać przeszkodę. Hanoverka ma bardzo dobrą kondycję i nie buntuje się przed pracą. Jest też bardzo ambitna więc nie przeszkadza jej że się zmęczy. Jeśli chodzi o sam trening, to siedząc na niej ma się wrażenie że jest wręcz stworzona do skakania przeszkód terenowych. Przeskoczy i wejdzie absolutnie wszędzie gdzie każe jej jeździec. Nawet skok z bardzo ciasnego lub krótkiego podjazdu będzie się starała ratować. Jeszcze nigdy nie widziałam że odmówiła przeskoczenia czegoś lub wykonała zwód przed samą przeszkodą. Jest silna i umięśniona, więc zarówno zwykłe przeszkody jak i zeskoki, galopy w dość głębokiej wodzie, na piachu, ciasne zakręty czy też długotrwały szybki galop nie sprawiają jej problemów.I tak właśnie jest – kiedy człowiek chce od niej czegoś co jej odpowiada ( skakanie ) to będzie najgrzeczniejszym koniem na świecie…
  • Podczas pielęgnacji: Co tu dużo mówić. Co do samej pielęgnacji jak i do czasu jej trwania jest dość wymagająca. Uwielbia czesanie plastikowym zgrzebłem, szczotką trochę mniej. Kopyta podnosi praktycznie sama. Nie ma nawyku parcia na podnoszoną nogę jak u młodych koni. Kocha relaksować się po ciężkim treningu pod myjką. Ważne jest żeby ustawić silny strumień. Nie lubi czyszczenia okolic brzucha, ale wiadomo że jest to konieczne. Przy zaplataniu grzywy potrafi dziabnąć, gdyż tego nie trawi.No bo po jakiego pleść jej grzywę, skoro jest taka piękna!? Jak na sportowca przystało nie umie ustać długo w jednym miejscu, dlatego trzeba się sprężać. Niezadowolona grzebie kopytem i głośno parska. Na nieznane osoby często kładzie uszy i nie za bardzo daje się podejść.
  • Cross:  Kasztanka jest wręcz stworzona do tej konkurencji nie tylko z powodu budowy czy rodowodu [który tak swoją drogą bardziej wskazywałby na ujeżdżenie...], ale również z powodów psychicznych. Hellfire to koń wyjątkowo ambitny, który nie boi się nowych wyzwań i naprawdę szybko się uczy. Nawet kiedy pod koniec trasy traci siły [a zdarza to się czasem], to i tak będzie szła dalej tym samym tempem, byle tylko wygrać. Uwielbia kiedy publiczność klaszcze. Można wie, że wtedy ją podziwiają? Mocną stroną Hellfire są wszelkie przeszkody na które trzeba po prostu wgalopować w szybkim tempie bez zastanowienia. Najlepiej kiedy wymagają też odwagi, której Hellfire ma na prawdę niemało. Gorzej kiedy przez jakąś kombinacją trzeba zwolnić galop. Oj, tego klacz bardzo nie lubi i za nic nie potrafi zrozumieć że tak na prawdę trzeba bo inaczej może się to źle skończyć. Trzeba się z nią wtedy trochę poszarpać na wodzach, mocno usiąść, machnąć palcatem przed oczami [też nie popieram tej metody ale z nią po prostu trzeba], zdecydowanie krzyknąć i mieć nadzieję, że się podporządkuje. Hellfire potrafi skakać na prawdę bardzo wysoko, ale też zeskoki z dużych wysokości nie są dla niej ani trudne ani straszne. Przeszkody mogą być nawet najdziwniejszego kształtu i koloru, ona i tak będzie się starać przeskoczyć.
  • Skoki: Pokonanie na kasztance parkuru nie jest rzeczą łatwą, zważając na jej niebotyczne ambicję. Widząc, że przyszła czas skakania, niepotrzebnie napala się na przeszkody i na prawdę trudno w niektórych momentach nad nią zapanować. Najgorsze zazwyczaj są 2-3 pierwsze przeszkody, podczas których trzeba się naprawdę sprężyć by nie pozwolić klaczy na tzw. atakowanie ich. Po pewnym czasie trochę odpuszcza i daje się łatwiej prowadzić. Dla Hellfire nie ma rzeczy niemożliwych. Jaskrawe kolory czy straszne konstrukcje nie są wstanie jej wystraszyć. Pomimo dynamicznych i szybkich najazdów skacze miękko, przyjemnie dla jeźdźca, mocno przyciągając przednie nogi do klatki piersiowej. Jest na prawdę świetnym koniem, o ile oczywiście uda nam się z nią porozumieć. 
  • Ujeżdżenie: Jest to najmniej lubiana przez hanowerkę konkurencja sportowa. Przez jej dynamiczną naturę, okiełznanie jej na czworoboku może okazać się nie lada zadaniem. Potrafi się buntować, a pomimo tego iż jest bardzo zdolna, figury ujeżdżeniowe wykonuję opornie. Chcąc wykonać dobry przejazd, trzeba na prawdę mocno ją zmotywować. Bardzo ważny w prowadzeniu jej jest dosiad, jako że jest dość twarda w pysku i żadne szarpanie za wodze nie będzie w tym wypadku skuteczne. 
  • Wystawy : Klacz zazwyczaj lekko świruje bo tym czego szczególnie nie znosi jest bieganie kłusem. Kasztanka ogólnie wyznaje zasadę, że galop jest o wiele zabawniejszy. No, ale niestety na wystawach trzeba pokłusować, a do tego jeszcze powoli [żeby prezenter nadążył biec, a sędziowie zdążyli popatrzeć]. Podczas galopowania w ręku wyrywa się, ale zdecydowany ruch ręki prowadzącego jest w stanie przywołać ją do porządku. Tutaj również uwielbia być podziwiana przez publiczność. Jest poprawnie zbudowana i ładnie się rusza, więc na wystawach dostaje zazwyczaj wysokie noty. Poza tym rozgląda się wszędzie z zaciekawieniem, przez co trzyma głowę wysoko i idzie pełnym energii, ‚wysokim’ chodem. To również podoba się sędziom. Klacz jednak ma mały problem z ustaniem w miejscu. Bo w sumie skoro już się pokłusowało i pogalopowało to dlaczego nagle trzeba stać bez ruchu? Bez sensu, prawda? Na szczęście najczęściej marchewka daje radę ją uspokoić. Podsumowując: wystawy nie są jej ulubioną formą aktywności, ale wiadomo: czasem trzeba.  
  • Hodowla: Kasztanka jest koniem o dobrym rodowodzie, dlatego też wydaję na świat bardzo dobre źrebaki. Konie dziedziczą po niej zarówno talent sportowy jak i poprawną budowę.
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Właściciel: Boksi
Chip: Posiada
Kontuzje: Brak
Przebyte choroby: Brak
Szczepienia: Tak, wszystkie
Werkowany: Tak
Kuty: Tak, na 4 nogi
Ujeżdżony: Tak
Predyspozycje: Dresaż (N-C), Skoki (C), Cross (medium&hard), WKKW (hard), Wystawy
Wykastrowany/a: Nie
Dzierżawa: ---

DOKUMENTY: 
  • Bonitacja > 
  • Licencja hodowlana >
  • Karta Krycia >
  • Paszport >
  • Akt własności >


POTOMSTWO [5]: 
TRENINGI:
  1. 06.02.2012 - Teren crossowy, Summer Berry >
  2. 31.08.2013 - Teren crossowy, Summer Berry >  
  3. 03.09.2013 - Cross medium, Summer Berry >
  4. 09.11.2014 - Rajd po górach, Rancho Arisha  >
  5. 10.11.2014 - Hubertus, Summer Berry >
  6. 21.11.2014 - Skoki kl.C + gimnastyka, Summer Berry > 
  7. 05.02.2015 - Karuzela kondycyjna, Summer Berry >
  8. 09.10.2015 - Ujeżdżenie kl.N, Summer Berry
  9. 20.04.2017 - Rajd, Estrella Baroque Stud > 
  10. 27.05.2017 - Trening skokowy, Homestead >
  11. 10.06.2017 - Rajd, WHK Anarkia >
OSIĄGNIĘCIA:
  1. I miejsce w crossie medium na Hipodromie Saphira
  2. I miejsce w crossie hard na Hipodromie Czekoladowym
  3. I miejsce w crossie medium na Hipodromie Saphira
  4. I miejsce w crossie medium podczas dni koni niemieckich na Hipodromie Saphira
  5. I miejsce w crossie hard na hipodromie zombie
  6. I miejsce w amatorskich wyścigach na hipodromie zombie
  7. I miejsce w wystawie hanowerów podczas dni koni niemieckich na Hipodromie Saphira
  8. I miejsce w wystawie hannowerów kat. klacze na Hipodromie Czekoladowym
  9. I miejsce w crossie medium na hk-saphira
  10. I miejsce w crossie medium na hipodromie Mussli
  11. I miejsce w crossie hard na hipodromie Mussli
  12. I miejsce w wyścigach amatorskich na hipodromie New Hampshire
  13. I miejsce w skokach kl.L2 na hipodromie Czerwonego Kapturka
  14. I miejsce w wystawie koni hanowerskich w kat. klacze na I.Hanoverian Day
  15. I miejsce w crossie hard na I.Hanoverian Day
  16. I miejsce w ujeżdżeniu kl. C na Jakarta Arabians 
  17. I miejsce w ujeżdżeniu kl. C na Hipodromie Danse 
  18. I miejsce w crossie very hard na Hipodromie Arisha 
  19. I miejsce w ujeżdżeniu kl. C na Hipodromie Arisha
  20. I miejsce w ujeżdżeniu kl. CC na Hipodromie Arisha 
  21. I miejsce w II eliminacjach w klasie C do Wellington Premier League 2014 na v-h-a
  22. I miejsce w III eliminacjach w klasie C do Wellington Premier League 2014 na v-h-a
  23. I miejsce w klasie C w finale Wellington Premier League 2014 na v-h-a 
  24. I miejsce w dresażu kl. C na Liliowej Zatoce 
  25. I miejsce w dresażu kl. C na Hipodromie Paris 
  26. I miejsce w skokach kl. C na Winter Mist
  27. I miejsce w WKKW hard na Hipodromie Paris
  28. I miejsce w skokach kl. C na Hipodromie Lider
  29. I miejsce w ujeżdżeniu C na Hipodromie Kier
  30. I miejsce w skokach kl. C na Hipodromie Paris
  31. I miejsce w skokach kl. C na Estrella Sport Stable
  32. I miejsce w WKKW hard na Hipodromie Paris 
  33. I miejsce w WKKW very hard na Hipodromie Paris
  34. I miejsce w dresażu kl. C na Hipodromie Paris
  35. I miejsce w crossie hard na WHK Lider
  36. I miejsce w crossie very hard na Hipodromie Paris
  37. I miejsce w WKKW very hard na Hipodromie Dynasty
  38. I miejsce w crossie hard na WHK Anarkia
  39. I miejsce w crossie very hard na Hipodromie Paris
  40. I miejsce w dresażu podczas WKKW hard na Virtual Stable Association
  41. II miejsce w crossie hard na Hipodromie Peiner
  42. II miejsce w crossie medium na Pensjonacie [1] SK Naranja
  43. II miejsce w crossie medium podczas imprezy na HK Saphira
  44. II miejsce w wystawie klaczy hanowerskich na Hipodromie Assasin
  45. II miejsce w maściochach kat. kasztanowate na Hipodromie Saphira
  46. II miejsce w amatorskich wyścigach na hipodromie Babilon
  47. II miejsce w wystawie koni ras niemieckich na Legacy-Acres
  48. II miejsce w kat. Naj kasztanowy na hipodromie Nesquik
  49. II miejsce w kat. Naj crossowiec na hipodromie Nesquik
  50. II miejsce w kat. Przejazd amatorski w ujeżdżaniu na hip. lider
  51. II miejsce w skokach kl. C na hipodromie Arisha
  52. II miejsce w skokach kl. C na Bernaux Stud 
  53. II miejsce w skokach kl. C na hipodromie Paris
  54. II miejsce w skokach kl. C1 na hipodromie Lider
  55. II miejsce w dresażu CC na Estrella Sport Stable
  56. II miejsce w skokach kl. C na hipodromie Zombie
  57. II miejsce w dresażu kl. C na hipodromie Zombie 
  58. II miejsce w crossie hard na Hipodromie Zombie 
  59. II miejsce w skokach kl. C na Estrella Baroque Stud
  60. II miejsce w WKKW hard na Estrella Baroque Stud
  61. II miejsce w ujeżdżeniu kl. C na WHK Anarkia
  62. II miejsce w WKKW hard na WHK Anarkia
  63. II miejsce w dresażu kl. C na Międzynarodowym Festiwalu Konia Arabskiego
  64. II miejsce w skokach kl. C na Hipodromie Paris
  65. III miejsce w crossie hard na WSK Sakura
  66. III miejsce w wystawie hanowerów kat. klacze na Hipodromie Tiere
  67. III miejsce w crossie hard na Hipodromie Scallop
  68. III miejsce w wystawie klaczy ras niemieckich na hipodromie Rusałka
  69. III miejsce w wystawie ras w kat. hanowery na hipodromie Lider
  70. III miejsce w abecadle w kat. ”H” na hipodromie Lider
  71. III miejsce w crossie medium na festiwalu konia arabskiego na Jakarta Arabians
  72. III miejsce w crossie hard na hipodromie New Hampshire
  73. III miejsce w skokach kl. C na Hipodromie Sakura 
  74. III miejsce w crossie hard na Hipodromie Arisha 
  75. III miejsce w I eliminacjach w klasie C do Wellington Premier League 2014 na v-h-a
  76. III miejsce w crossie hard na hipodromie Dynasty 
  77. III miejsce w crossie very hard na hipodromie Kier
  78. III miejsce w kategorii Najlepszy koń Marca na Hipodromie Paris
  79. III miejsce w dresażu kl. CC-2 na Virtual Stable Association 
  80. Tytuł ''Najlepszego Konia Lutego 2016'' na Hipodromie Paris
  81. Tytuł ”Vice najpiękniejszego kasztana” na hipodomie Nesquik
  82. Tytuł ”Vice najpiękniejszego crossowca” na hipodromie Nesquik
  83. Wyróżnienie w skokach kl. C na WHK Anarkia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz