INFORMACJE PODSTAWOWE:
Imię: **********[10]Avalanche
Płeć: Klacz
Data ur.: 08.09.2006r
Rasa: Czysta Krew Arabska
Matka: Fantasma
Ojciec: El Ashab
Maść: Siwa
Waga: 490kg
Wysokość w kłębie: 150cm
CHARAKTER I ZACHOWANIE:
- Historia: Klacz Carerra została poczęta w stadninie koni Naranja. Wszystko czynione było na potrzeby przyszłościowe. Razem z dwunastką innych koni spłodzona została na sprzedaż potomków. Już jako młodzik wykazywała się dużą dozą cierpliwości. Zazwyczaj stała u boku matki cicha i opanowana. Nikt jednak nie mógł zaprzeczyć że błyszczała samym wyglądem. Wyróżniała się wśród innych nietypową odmianą maści siwej. Często przystawała jak zamieniona w bryłę lodu i tylko od czasu do czasu strzygła uszami. Ekipa jednak za bardzo nie zwracała na to uwagi. Carrera wraz ze wzrostem centymetrów pokazywała dalszy spokój. Trenerzy więc nie potrzebowali nic więcej by określić jej przyszłą dyscyplinę. Western był strzałem w dziesiątkę. Już od pierwszych treningów okazała się doskonałą w swojej profesji. Wykonywała każde polecenie, bez przymusu i z pewnym zamiłowaniem do pracy. Skąd ta pewność co do przyjemności z westernu? Choćby dlatego iż Carrera sama przybiegała w godzinach treningu pod bramkę padoku, sama też łapała chciwie za wędzidło. Kiedy klacz nie miała treningów westernowych zaczęto prowadzać ją na pokazach. To kolejny krok wykonany prawidłowo. Klacz w mgnieniu oka odnalazła się pomiędzy tłumem gapiów i konkurentami. Dopiero tam zaczęła energicznie przebierać kopytami. Mimo jej odniesionych sukcesów na polu westernu jak i zarówno w świecie wystaw nadszedł i dzień w którym ukończyła piąty rok życia. Wtedy i też została wystawiona na sprzedaż. Venus oczywiście nie mogła przegapić takiej okazji. Już od dłuższego czasu tylko czatowała na tą sprzedaż. Należała do „fanek Naranja” więc wiedziała że na sprzedaż wystawione zostaną rumaki godne każdej sumy. Nie pomyliła się. Przyjazd do Norwegi był opłacalny. Jednak boksy Soleil pękały w szwach. Mogła sobie pozwolić na wybór tylko dwóch z trzynastu koni. Ku własnemu zdziwieniu nie było dużo chętnych. Zdarzył się prawdziwy cud. Bez tłumu i gwarów wypełniła wszystkie papiery i jak to zwykle w takich chwilach bywa podeszła do sprawy niezwykle emocjonalnie. Była przekonana że jej się uda. Wolała jednak nie zapeszać. Zamierzała zostać w Norwegi dopóki nie ogłoszą wyników jednocześnie powiadomiła Soleil o swoich zamiarach sprowadzenia nowego nabytku. Kolejny raz udało jej się odkupić od Sk Naranja wspaniałego konia. Transport do Francji zniosła dobrze. Od pierwszych dni w ośrodku dostała należytą uwagę oraz specjalistyczną opiekę by podczas swojego pobytu tu rozwijała się na wszystkie możliwe sposoby. Kiedy stadnina koni Soleil zakończyła swoją działalność Carrera pod opieką Venus została przetransportowana do pensjonatu Sk Naranja gdzie kontynuowała rozwój swoich umiejętności. Po niedługim czasie zamieszkiwania pensjonatu w Norwegi Venus ponownie postanowiła się przenieść. Tym razem do Hiszpanii gdzie założyła stajnie wraz z niejaką Isabelle. Życie tam stało się dużo dogodniejsze i pełne barw. Klacz z całą pewnością rozwinie się tu w jeszcze szybszym tempie.
- Eksterier: Carr jest przedstawicielką jednej z najstarszych ras jakimi są konie czystej krwi arabskiej. Jej budowa kwalifikuję się do typu saklawi. Jest to typ koni arabskich o wyjątkowo szlachetnej urodzie, pełnej harmonii i delikatnej budowy. Opisaną szlachetność potwierdza mocna szyja wygięta w kształt łabędziej oraz wyprofilowana głowa. Posiada wysoko osadzony ogon i umaszczenie ciemnosiwe. Ten typ arabski uważa się za najpowszechniejszy i najdostojniejszy wśród arabów. Wbrew pozorom koń o wielkiej dzielności i wytrzymałości.
- Genetyka: Zrodzona z dwóch czystej krwi arabów. Może początkowo jej rodowód nie wygląda zachwycająco bo jej rodzicami są dwa mało znane konie. Mimo wszystko w jej żyłach płynie krew takich koni jak *Macrant Marcepan czy Jasmine El Dahab Jej matka jak i ojciec pochodzą z położonej w Norwegi stadniny koni Naranja. Na ten fakt nie można narzekać bo nie od dziś wiadomo że z tak zacnego miejsca wywodzą się same dobre konie. Jej ojciec należy jednak niestety do grona tych mniej okrytych w blasku ale posiada już gromadę idealnych genetycznie potomków. Nie jest on zacnym sportowcem ale miał duży wkład w budowę naszej małej gonitwy. Przyczynił się do charakteru. To po nim odziedziczyła stoicką postawę ale i przyjazne nastawienie do ludzi. Pomógł też w stworzeniu tej wyjątkowej maści jak że sam należał do koni „brudno-siwych”. Matka zaś dodała jej szlachetnej postawy i urzekający wygląd. Nadała jej ruchom niespotykanej gracji i płynności. Dodała swój odcień siwego. To wszystko sprawiło że Carrera na pierwszy rzut oka wygląda jak jeden z cudów tego świata.
- Geneza Imienia: Nie mamy pojęcia dlaczego została nazwana Carrera. W języku hiszpańskim oznacza to gonitwę, wyścig. Może to oznaczać przeciwstawność, pragnienie walki ponieważ przecież oczywiste jest że araby w gonitwach raczej nie startują a jesli się takowe zdarzą to bardzo rzadko. Dlatego właśnie może dostała to imię. Dla nas jednak to imię znaczy tyle co gonitwach do swoich marzeń, spełnienia celów, wyścig po szczęście. Możliwości jest wiele. Może Carrera bo ładnie brzmi? Bo nie znali tłumaczenia? Trudno powiedzieć. Obstawiamy jednak gonitwę marzeń. Miejmy nadzieje że to nie przypadkowy zlepek liter.
- Zachowanie: Carrera charakterem należy raczej do uległych. Jest dość opanowaną ale czasem i płochliwą istotką. Posiada nie wiarygodne zaufanie do człowieka który na nie zasłużył. W stosunku do obcych jest raczej nieufna. Trudno powiedzieć czemu. Nie lubi dominować. Człowieka uznaje jako przywódce i od jego zdania jest uzależniona. Jednak jako zwierze w razie zagrożenia potrafi zaatakować. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa nie należy pchać jej się na siłę do boksu czy ganiać z kijem po pastwisku. Jest zwolenniczką prywatnej przestrzeni jaką jest boks. Sama z siebie z zębami nie wyskoczy ktoś musi ją sprowokować. Jest skrytym koniem. W stadzie trudno jej zawiązać nowe znajomości, trzyma się na uboczu dosyć niepewnie. Stara się jednak wykorzystać czas na padoku na zrelaksowanie. Za to na pewno dobrze czuje się w towarzystwie ogiera Ardiente który wraz z nią przyjechał z Norwegi do Soleil. Mimo odosobnienia nie znosi zostawać sama w stajni czy na pastwisku. Zaczyna wariować, rozpaczliwie rży, kręci się po kółku mało nie gubiąc kopyt. Łatwo jednak zdobywa sympatię ludzi. Często zawiesza pyszczek nad boksem i hipnotyzującym spojrzeniem wyłudza przekąskę. Nie potrafi być wybredna. Cieszy się każdym prezentem. Miewa pewne zachwiania nastrojowe. Przeważa spokojem ale i czasem widać w niej dziką bestie. Chociażby na pastwisku w „ogniste” dni zaczepia wszystkie konie po kolei byle by tylko pobiegać. Trudną ją wtedy złapać. Bawi się z człowiekiem w chowanego. Tu można się odwołać do znaczenia jej imienia. Może dlatego została nazwana „gonitwą”. Wszystkie swoje wady potrafi zamienić zalety. Po prostu w towarzystwie tego konia chce się żyć! Nawet wtedy kiedy stoi samotnie… Tym swoim zachowaniem skłania do głębszych przemyśleń. Nie trudno więc by człowiek postradał dla niej głowę. Nie sposób się na nią gniewać. Nawet wtedy gdy podczas jazdy zobaczy „latające ufo” (czyt. worek) i poleci w długą. Jeśli chodzi o transport w przyczepie wypada to różnie. Wszyscy wiemy że taka droga w zamkniętym pomieszczeniu dla konia jest sporym przeżyciem. Staramy się więc z cierpliwością spoglądać na jej wahania przy wejściu do transportu. Jeśli chodzi o przyczepki jednokonne staramy się ich unikać. Przede wszystkim dlatego iż Carr nie lubi przebywać sama jak i również z tego powodu iż posiadamy dużą ilość koni które wyjeżdżają razem regularnie na zawody. Podsumowując przewozimy Carrere w transporcie przynajmniej dwukonnym.
- Podczas treningów: Treningi traktuje jako formę rozluźnienia, pracy nad idealną formą. Dlatego nie ma z nią najmniejszych problemów by nakłonić ja do działania. Stara się maksymalnie skupić kiedy człowiek chce wykonać jakieś ćwiczenie. Powoli wchodzi w grafik intensywnych treningów. Powoli ze względu by nie nabawić się kontuzji to mogło by straszliwie odbić się na jej kondycji i zdrowiu fizycznym jak i psychicznym. Staramy się zapewnić jej treningi w siodle jak i z pracą w ręku. Carr lubi wolne galopy po czworoboku. Prace z nią ułatwia jej doskonałe dojedżenie. Reaguje na każdy sygnał. Lekkie przyłożenie łydki, pociągnięcie wodzą a nawet często zdarza się że podąża za wzrokiem człowieka! Wystarczy że spojrzysz w lewo a jej kopytka kierują się w lewo. Praca z nią to naprawdę niesamowite doświadczenie.
- Podczas terenu: Absolutnie nie nadaje się do chodzenia jako prowadząca. Uwydatnia tu się jej płochliwość. Potrafi zaprzeć się przednimi kończynami i choćby ją ciężarówka popychała nic nie zdziała. Kiedy posiada lepszy humor i jednak pójdzie parę kroków jako prowadząca potrafi od byle szelestu ruszyć do przodu cwałem nie zważając na przeszkody. Prawdopodobnie robi to trochę złośliwie a może z czystego strachu. Nikt jednak nie mówi że za terenami nie przepada. Lubi swobodne galopy po polach i otwartych przestrzeniach pod warunkiem że jedzie w zastępie. Utrzymuje odpowiedni odstęp od konia przed nią. Nigdy z własnej woli nie wlazła nikomu w zadek. Wszyscy mimo niedogodności kochają wypady na Carr w teren dlatego iż posiada wyjątkowo wygodne chody. Można poczuć się jak na kanapie. Długo dystansowe wypady do lasu nie robią jej zbytniego problemu bo posiada doskonałą kondycje dzięki serii treningów. Nie stanowi też problemów dla innych koni. Pozwala jeździć koło siebie, za sobą bez zbędnych ceregieli.
- Podczas pielęgnacji: Lubi wszystkie zabiegi związane z upiększaniem. W końcu to taki naturalny masaż skóry. Właściwie nie całkiem naturalny ale warto z niego skorzystać. Stoi spokojnie przy każdym zabiegu często zawiesza nisko głowa i przymyka oczy. Delektuje się każdą chwilą. Lubi to przeciągać nie wypuszczając ludzi z boksu. Zamyka im drzwi przed nosem albo trąca na boki by czesali jeszcze. Wszystko idzie dobrze dopóki nie zostanie sama w stajni. Prawdopodobnie ma jakieś traumatyczne przeżycie związane z tym. Wtedy nie ma bata potrafi rozmieść własny boks. Kopie w drzwi, rzuca się po bokach, rży głośno. Dlatego zazwyczaj gdy stajnia jest pusta czyścimy ją na zewnątrz by miała widok na pastwisko gdzie akurat znajduje się reszta stada. Carr mimo swoich humorów stara się zachowywać należycie bo to w jej interesie leży by ładnie się prezentować i dostać nagrodę za należyte sprawowanie. Nie przepada jednak zbytnio za myciem bo to takie nieprzyjemne dla klaczki… Czyni więc najrozmaitsze rzeczy by przeszkodzić nam w zaprowadzeniu jej do myjki. To kolejna forma zabawy „człowiek i Carr”. Często dochodzi do sytuacji gdzie to prowadzący kąpiel wychodzi całkiem zmoczony a klacz… cała sucha. Właściwie nie do końca można określić jak jej się to udaje bo robi to w tak zaskakującym tempie że widzi się tylko urywki scen. Nikt by się tego nie spodziewał po tak niepozornym stworzonku ale cóż to by był za koń beż źdźbła temperamentu… Klaczka podkuwane ma wszystkie cztery kopyta dlatego regularnie odwiedza kowala. Nie sprawia to zbyt dużych trudności bo z kowalem… ma układy. Dobrze wie że jeśli zachowa się dobrze i zbytnio nie będzie wiercić dostanie co nieco na ząb. Chodź nie sprawia jej to zbytniej przyjemności stoi grzecznie tylko czasem nerwowo szarpiąc się do przodu by zaraz wrócić do poprzedniej pozycji.
- Western pleasure: Siwa jest bardzo skupiona w swojej przedniej dyscyplinie. W westernie pleasure chodzi głównie o zrelaksowanie ale i jednoczesne skupienie. Konkurencja ta z punktu widzenia widza wydaje się mało skomplikowana i mało interesująca. Koń w takiej konkurencji powinien być zrównoważony i chętny do pracy. Czasem bywa to po prostu niemożliwe ale nie w przypadku Carr. Nie ważne co się dzieje ale jeśli jesteśmy na zawodach i trwa przejazd nic, powtarzam nic nie jest w stanie przerwać jej występu. Zachowuje spokój a chody jej wyglądają płynnie i swobodnie. Dobre wrażenie potęguje fakt iż każdy koń musi iść na luźnej wodzy w każdym chodzie. Nie sprawia to jej najmniejszych problemów. Sama z siebie podstawia zadek oraz wygina szyje. Wszystko razem prezentuje się w idealnej kompozycji.
- Hodowla: Bez wątpienia można by nazwać grzechem wyłączenie klaczy z hodowli. Swoje zadanie w tej roli traktuje bardzo poważnie chodź za samą czynnością nie przepada. Dzięki prawidłowej budowie oraz przewidywalnemu charakterowi Carrera nadaję się idealnie na matkę przyszłego pokolenia. W roli matczynej sprawuje się wprost cudownie. Idealnie odnajduje się w tych wszystkich obowiązkach. Swoich pociech strzeże jak oka w głowie oraz stara się przekazać wiele z panujących w Soleil reguł. Darzy je niezliczonym pokładem wszechobecnej miłości. Nie wyklucza to jednak faktu że trzyma w ryzach swoje potomstwo. Nie pozwala wchodzić sobie czy sąsiadom na głowę. Wszystkie te cechy czynią ją wymarzonym rodzicem.
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Właściciel: Boksi
Chip: Posiada
Kontuzje: Brak
Przebyte choroby: Brak
Szczepienia: Tak, wszystkie
Werkowany: Tak
Kuty: Tak, na 4 nogi
Ujeżdżony: Tak
Predyspozycje: Western (pleasure), wystawy
Wykastrowany/a: Nie
Dzierżawa: ---
DOKUMENTY:
wkrótce
POTOMSTWO [10]:
- og. Carryberry (po og. Tequila Adrenaline)
- og. Al Fayuum (po og. Clementine Rush)
- og. Koheilan Hafeed (po og. Megnetic Eo)
- kl. Magnetic Violet (po og. Regenerate Magnetic)
- kl. Femme Fatale (po og. Tropical Possion)
- kl. Magnetic Motion (po og. Magnetic Eo)
- og. Amoreux (po og. Magnetic Eo)
- kl. Desert's Secret (po og. Crazy Rush)
- kl. Carte Blanche (po og. Magnetic Eo)
- kl. Rissalma MA (po og. Asgaroth)
- 24.11.2012r - Teren, Summer-Berry >
- 21.08.2013r - Teren, Summer-Berry >
- 19.09.2013r - Jazda rekreacyjna, Winter Mist >
- 04.10.2013r - Western Pleasure, Jakarta Arabians >
- 04.10.2013r - Western Pleasure, Jakarta Arabians >
- 08.11.2014r - Rajd po górach, Rancho Arisha >
- 09.11.2014r - Western Pleasure, Rancho Arisha >
- 05.02.2015r - Karuzela kondycyjna, Summer Berry >
- 26.03.2016r - Western Pleasure z elementami Trialu, WHK Anarkia >
- 30.04.2016r - Wystawa, WHK Anarkia >
- 20.05.2017r - Western Pleasure, WHK Anarkia >
- 12.08.2017r - Pony games, WHK Anarkia >
- I miejsce w westernie pleasure na hip. Armant
- I miejsce w westernie pleasure na hip. Alicante
- I miejsce w kat. „Naj maść” na hip. Alicante
- I miejsce w wystawie arabów na otwarciu Shutter Stable
- I miejsce w westernie pleasure na hip. Tiere
- I miejsce na wystawach klaczy na hip. Tiere
- I miejsce w ‚naj galopie’ na hip. Awokado
- I miejsce w maściochach siwych na hip. Alicante
- I miejsce na wystawie koni arabskich w kat. „3-6 lat” na hip. Saphira
- I miejsce w ‚naj imię’ na hip. Awokado
- I miejsce w ‚naj klaczy’ na hip. Awokado
- I miejsce w westernie plesaure na hip. Saphira
- I miejsce w westernie pleasure na hip. Awokado
- I miejsce w kat. „Naj pokazowiec” na hip. Saphira
- I miejsce w abceadle w kat. „C” na hip. Alicante
- I miejsce w westernie pleasure na hip. Saphira
- I miejsce w wystawie klaczy arabskich na hip. Saphira
- I miejsce w kat. „Naj wystawowiec” na hip. Lider
- I miejsce w kat. „Naj westernowiec” na hip. Lider
- I miejsce w wystawie klaczy arabskich na otwarciu Hodowli Sheradins
- I miejsce w kat. „Najładniejsza maść” na hip. Tiere
- I miejsce w westernue pleasure na hip. Sashara
- I miejsce w westernie pleasure na hip. Sashara
- I miejsce w maściochach w kat. „inne” na hip. RedWood
- I miejsce w westernie plesure na hip. Zoombie
- I miejsce w wystawie klaczy na hip. Zoombie
- I miejsce w wystawie klaczy na hk-saphira
- I miejsce w westernie plesure na hip. Mussli
- I miejsce w kat. Naj galop na hip. Nesquik
- I miejsce w kat. ujeżdżanie, przejazd amatorski na hip. lider
- I miejsce w Wystawie ras w kat. konie arabskie na hip. lider
- I miejsce w abecadle w kat. ”C” na hip. lider
- I miejsce w wystawie koni arabskich kat. Klacze
- I miejsce w dresażu kat. amatorzy na Liliowej Zatoce
- I miejsce w pokazie koni na hip. Plus
- I miejsce w finale Khemosabi Horse Show 2014
- I miejsce w westernie pleasure na hip. Lider
- I miejsce w wystawie koni arabskich na Estrella Sport Stud
- II miejsce w championacie koni kat. klacze arabskie na hip. New Hampshire
- II miejsce w abecadle w kat. C na hip. Zanzibar
- II miejsce w kat. „Najlepszy westernowiec” na hip. Raven
- II miejsce w kat. „Najlepsza rasa” na hip. Raven
- II miejsce w abecadle w kat „C” na hip. Saphira
- II miejsce w kat. „Najepsza pozycja wystawowa” na hip. Tiere
- II miejsce w kat. „Naj arab” na hip. Lider
- II miejsce w kat. „Naj klacz” na hip. Lider
- II miejsce w maściochach w kat. „siwe” na hip. Miodu
- II miejsce w kat. „Naj siwek” na hip. Lider
- II miejsce w kat. „Naj oczy” na hip. Alicante
- II miejsce w western pleasure na Sk Naranja
- II miejsce w wystawie koni wszystkich ras na hip. Saphira
- II miejsce w kat. „Naj słodziak” na hip. Alicante
- II miejsce w pokazach koni siwych na hip. Saphira
- II miejsce w maściochach w kat. „siwe” na hip. Zoombie
- II miejsce w westernie pleasure na WHK Star
- II miejsce w wystawie koni arabskich na hip. Tiere
- II miejsce w westernie pleasure n hip. Tiere
- II miejsce w westernie pleasure na Lawendowym Wzgórzu
- II miejsce w kat. „Najlepszy westernowiec” na hip. Saphira
- II miejsce w westernie pleasure na Capricorn Stud
- II miejsce w kat. „Najładniejsza klacz” na hip. Tiere
- II miejsce w kat. „Najlepszy arab zawodów” na hip. Tiere
- II miejsce w westernie pleasure na hip. Czekoladowy
- II miejsce w westrernie pleasure na hip. Golden Prestige
- II miejsce w kat. „Najlepszy koń w stój” na hip. Raven
- II miejsce w kat. „Najlepszy koń w galopie” na hip. Raven
- II miejsce w kat. „Najlepsza figura westernowa” na hip. Raven
- II miejsce w kat. Western Pleasure na hip. Rusałka
- II miejsce w pokazie koni arabskich na hip. Mussli
- II miejsce w westernie pleasure na hip. Lider
- II miejsce w wystawie koni w kat. rasy szlachetne na hip. Paris
- II miejsce w westernie pleasure na hip. Paris
- II miejsce w wystawie koni arabskich na rocznicy WHK Anarkia
- II miejsce w westernie pleasure na Estrella Baroque Stud
- II miejsce w wystawie koni arabskich na WHK Anarkia
- II miejsce w westernie pleasure na Estrella Baroque Stud
- III miejsce w kat. „Naj siwek” na hip. Zanzibar
- III miejsce na wystawie arabów na HKS Saghyme
- III miejsce w westernie pleasure na hip. Miodu
- III miejsce na wystawach na Lawendowym Wzgórzu
- III miejsce w westernie pleasure na hip. Awokado
- III miejsce w abecadle „C” na otwarciu Shutter Stable
- III miejsce w maściochach siwych na hip. Raven
- III miejsce w westernie pleasure na wsw Błękitne wzgórza
- III miejsce w kat. „Najlepsza klacz” na hip. Raven
- III miejsce w kat. „Najlepsze imię” na hip. Raven
- III miejsce w kat. wystawa, arabskie klacze na hip. Rusałka
- III miejsce w Westernie Pleasure na Leagacy-Acres
- III miejsce w kat. Naj klacz na hip. Nesquik
- III miejsce w kat. Naj siwy na hip. Nesquik
- III miejsce w kat. Najciekawsza maść na hip. Nesquik
- III miejsce w kat. Naj stój na hip. Nesquik
- III miejsce w II eliminacji do Khemosabi Horse Show 2014
- III miejsce w wystawie klaczy arabskich na WHK Lider
- Tytuł ‚Najładniejsza maść zawodów’ podczas wystaw klaczy na hip. Tiere
- Tytuł ‚Najładniejszej klaczy zawodów” na hip. Awokado
- Tytuł „Najlepszego konia zawodów” na hip. Aulette
- Tytuł „Najładniejszej klaczy zawodów” na hip. Awokado
- Tytuł „Naj maści maja” na hip. Stayer
- Tytuł „Naj klaczy wystawy” na hip. Paris
- Tytuł „Naj maści zawodów” na hip. Paris
- Tytuł „Naj klaczy” na otwarciu Shutter Stable
- Tytuł „Naj maści” na otwarciu Shutter Stable
- Tytuł „Naj westernowca czerwca” na hip. Alicante
- Tytuł „Naj utalentowanej klaczy zawodów” na hip. Alicante
- Tytuł „Najlepszego konia zawodów” na hip. Alicante
- Tytuł „Naj westernowca” na hip. Czekoladowy
- Tytuł ”Naj konia” w kat. przejazd amatorski na hip. lider
- Tytuł ”Vice Naj klaczy sierpnia” na hip. fire horse
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz